۱۴۰۲ دوشنبه ۲۰ آذر

اطلاعیه در خصوص طرح ساماندهی عقد موقت

بازدید 12598 تاریخ پنجشنبه 31 خرداد 1397

بسمه تعالی
اطلاعیه شماره 2                                         
نظر به اینکه به حول و قوه الهی مجوزهای لازم از جانب سازمان ثبت اسناد و قوه قضائیه جهت تنظیم سند ازدواج موقت بدون ثبت رسمی برای سردفتران ازدواج صادر شده است و توجهاً به نظریه اداره حقوقی قوه قضائیه و اداره کل امور اسناد سردفتران سازمان ثبت که اعلام نموده‌اند سردفتران ازدواج نباید از مهر رسمی دفترخانه برای تنظیم و صدور سند ازدواج موقت بدون ثبت رسمی استفاده نمایند و ملحوظ نظر قرار دادن نظر اداره کل اماکن ناجا و جمیع جهات مقرر گردید از جانب کانون نسبت به طراحی مهر پرسی متحدالشکل برای اعضاء اقدام تا هریک از عزیزان پس از تحویل فایل طرح و ساخت مهر پرسی مطابق نمونه مصوب هیات مدیره انجام وظیفه نمایند به همین منظور نکات آتی‌الذکر قابل توجه است:
1- سردفتران محترمی که تاکنون نسبت به ثبت نام در سایت کانون اقدام نکرده و متقاضی انجام این خدمت هستند هرچه سریع‌تر مبادرت به ثبت نام و دریافت کد کاربری نمایند. (سردفترانی که قبلا ثبت نام نموده‌اند نیازی به ثبت نام مجدد ندارند) چرا که طراحی مهر و تحویل سند به هریک از سردفتران ازدواج منوط به احراز هویت سردفتری می‌باشد.
2- در طراحی مهر مصوب برای هر یک از اعضاء رمزنگاری انحصاری شده و به هیچ وجه امکان ساخت نمونه مشابه مقدور نخواهد بود( کد رمز به اداره کل اماکن ناجا ارسال خواهد شد) و چنانچه از طرف هر شخصی مبادرت به ساخت مهر شود جعلی بودن آن براحتی قابل تشخیص خواهد بود.
3- نمونه مهر هر یک از عزیزان در صفحه شخصی ایشان در سایت کانون بارگزاری خواهد شد تا نسبت به دریافت نمونه از طریق سایت اقدام نموده و راساً نسبت به ساخت و تهیه اصل مهر مطابق نمونه مصوب اقدام نمایند.
4- شعب استان یا جوامع در صورت تقاضا می‌توانند نسبت به دریافت طرح مهر همه سردفتران استان بصورت یکجا اقدام و پس از ساخت مهر به همراه سند به سردفتران استان تحویل دهند.
5- ثبت نام کلیه سردفتران متقاضی اعم از اینکه استان مربوطه دارای شعبه یا جامعه و ... باشد یا نباشد در سایت کانون به جهت طراحی نمونه مهر و رمزنگاری مخصوص لازم و ضروری بوده و همانگونه که قبلاً اعلام شده در صورتی‌که قبلا حق عضویت به شعب استانی یا جوامع پرداخت کرده باشند بجای ارسال عکس فیش واریزی حق عضویت، عکس کارت شناسائی استان را ارسال نمایند تا نیاز به واریز مجدد حق عضویت نباشد و در صورتی‌که قبلا حق عضویت را پرداخت نکرده‌اند ضمن ثبت نام حق عضویت خود را نیز به طور آنلاین پرداخت نمایند. تاکید می‌گردد ثبت نام کلیه سردفتران متقاضی در سایت کانون اجباری است.
روابط عمومی کانون سردفتران ازدواج و طلاق۱۳۹۷/۳/۲۸